Камера на биде

Задната камера од 12MP и предната камера од 8MP се толку прецизни и брзи така што нема да го пропуштите вистинскиот момент во текот на денот. Panasonic ја објави камерата HDC-TM35, за која тврди дека е најлесната HD камера на светот, со димении од 51.5 x 107.5 x 57.5 милиметри и тежина. Украдена камера на МВР во село Вишни, струшко.

Како што информираат од МВР, во ноќта помеѓу средата и четвртокот, поточно во периодот од 20. Од сите места каде што може да го фатат, австриски политичар е снимен како има секс сред шума, и тоа од камери кои на прво место воопшто.

Јапонската агенција за воздухопловни истражувања (JAXA) дизајнирала уред наречен Int-Ball, поточно дрон со вградена камера кој сега им прави. Камера за видео надзор, Користени компјутери; Компјутери и ИТ опрема, Лаптопи, Таблети, Смартфони и опрема, Принтери, скенери и додатоци.

Тој на уловена риба поставил подводна камера по што рибата ја вратил назад во езерото. Таа направила необични подводни снимки. Вашата видео камера се поврзува со веб-пребарувачот на вашите уреди без потреба од рутер или апликации, компатибилна е со платформите. Ова би требало да се смени со новиот iPhone 8, кој ќе има специјална камера која ќе овозможи квалитетна изменета реалност.

Cpu icon. 10 јадрен процесор. battery icon. Брзо полнење. fingerprint icon. Сензор за отпечаток од прст. camera icon. Двојна задна камера. memory icon. Задолжително ќе се снимаат сите ендоскопски и лапараскопски операции, кои се изведуваат со апарати со вградени камери кои.

Камера опскура е оптичка направа која порано се користела како помагало за цртање, а исто така претставува пронајдок кој допринесе за откривање. Следната генерација на 5,5 инчниот iPhone во себе ќе има посебна опција - двојна камера на задната страна.

Првично овие шпекулации се појавија.